| CosminSM a întrebat:

De curand mi-am luat o placa video NVidia Geforce 9500 GT,mi-am instalat driverul Nvidia,iar cand dau full screen pe jocuri, ori cand intra in jocuri si se face ecran negru si se blocheaza tot (trebuie sa dau restart). Help, va rog.Dau funda! big grin

9 răspunsuri:
| JustSmileK a răspuns:

Ai instalat driverul bun?

| CosminSM explică (pentru JustSmileK):

Cred ca da.

| JustSmileK a răspuns (pentru CosminSM):

Ia programul Driver Genius Professional Edition ca iti gaseste driveru automat si incearca sa-l intalezi.

| CosminSM explică (pentru JustSmileK):

Driverul e instalat.Stii de la ce e altceva?

| JustSmileK a răspuns (pentru CosminSM):

Pai poate nu mai e bun, poate ii trebuie update. De aia iti ziceam sa reinstalezi. De la altceva nu am idee, monitorul e bun?

| CosminSM explică (pentru JustSmileK):

Monitorul e Philips 192E.

| JustSmileK a răspuns (pentru CosminSM):

Hmm, te-ai uitat la system requirements la jocurile respective? Sa vezi daca ai ce-ti trebuie pentru ele?

| CosminSM explică (pentru JustSmileK):

Da,nu-i probleme pentru asta ca placa video e buna.Dar nu face numai la jocuri cand dau sa schimb rezolutia la desktop si se face negru se blocheaza tot.Mentionez ca se blocheaza si tastatura.

| JustSmileK a răspuns (pentru CosminSM):

Hmm, ciudat, ai incercat sa reinstalezi windowsul? Poate o fi si ceva de la asta. A facut asa inca de cand ti-ai pus placa noua? Poate nu e bagata foarte bine.