| reyrei a întrebat:

Am instalat de curand driverul la o placa ATI Radeon 9200 SE Family,totul mergea bine si dupa cateva zile am intrat in niste jocuri si a inceput sa se vada pe ecran un fel de dungi care se miscau,apoi au inceput sa imi apara si pe desktop niste dungi verzi, precizez ca placa este de 128MB, ce trebuie facut.Multumesc

3 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Nu prea ai ce sa-i faci, astea sunt semne ca placa ta incepe sa-si cam dea duhul.

| nutepriveste21 a răspuns:

Am avut si eu o placa identica si prezenta aceleasi simptome dupa care am renuntat la ea. Cel mai probabil e dusa dar verifica totusi cupla ce vine de la sursa pe placa de baza sa nu aiba pini oxidati.

| reyrei explică (pentru nutepriveste21):

Deci e dusa placa trebuie sa imi iau alta, pini se misca