| Idk15 a întrebat:

De fiecare data cand dau "set priority-high" din task manager si revin in joc se resetaza pe normal. Ceva idei?

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Degeaba umbli prin task manager cu task priority, ca toate programele cu interfata au prioritate la randare si procesare implicit, din setarile de performana mai ascunse ale Windows.
Daca ai lag in jocuri, problema este la placa grafica slaba, excluzand rarele cazuri in care jocul este mai dependent de procesor (prin tehnologia de functionare), decat de placa grafica, anume jocurile facute in Java, exemplul popular fiind Minecraft.
Fara un upgrade, degeaba mai cauti solutii.