| vespuci666 a întrebat:

De la o vreme calculatorul merge din ce in ce mai incet, si pe google sau pur si simplu cand dau un refresh se blocheaza 2-3 secunde,am lol in calc,si tot asa,se cam blocheaza,cand castig sau pierd,la sfarsit ramane scris ""victori" sau "defeat" si se blocheaza cateva secunde, de la ce e? de la ram? am 2 gb,windows 7, si inainte sa intru in meci merge greu,se incarca greu,nerul il am bun,pana acum merge, am reinstalat si windousul.

4 răspunsuri:
| StoicaAndi a răspuns:

Daca ai reinstalat si windows-ul si tot iti merge greu atunci sunt cateva posibilitati prin care calculatorul iti merge greu.
1.Ai alte programe pe langa lol care nu iti trebuiesc si este o mare probabilitate sa aiba virusi.
2.Calculatorul nu este foarte performant si cred ca aceasta este cauza principala, nu poti juca lol decent pe un calculator naspa.
3.Curata unitatea.

| CPAElites a răspuns:

Hard Disk obosit sau sursa de proasta calitate!

| Juviia a răspuns:

1.Trebuie sa mai faci curatenie prin PC
2.Iti trebuie un calculator mai performant pentru LOL
3.Ca si StoicaAndi, curata unitatea!

| alexjidras a răspuns:

Posibil sa fie din cauza calculatorului, cauta pe net tutoriale cum sati optimizezi windowsul/pcul si o sa vezi ca ajuta. O alta cauza ar putea fi vreun virus ( daca inainte mergea mai bine ca acum), cauta pe net hitmanpro si dai scan la pc, daca nici acum nu-ti merge incerca sa modifici setarile din joc pentru mai putin lag, bft