| samur1 a întrebat:

Abia am reinstalat windos xp sp3, si merge foarte greu calculatorul, (se-nteapa) sa fie windows de vina, cine mi-a reinstalat ma asigurat ca-i bun...lucreaza la un centru de calc. daca am deschise cateva ferestre si mai si descarc ceva adio, se blocheaza... nu am patit niciodata pana acum asa ceva... ma dispera.

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Daca a mers bine odata trebuie sa mearga bine si acum cu conditia sa: fie instalat pe curat (formatata partitia pentru a dispare eventualii virusi), sa instalezi dupa XP toate driverele (sunet, placa de baza, memorie, procesor etc. care au insotit calculatorul la cumparare (sau cu atentie, drivere identice dar mai actuale.

8 răspunsuri:
| viorel2c a răspuns:

Eu am Win cu SP3 si merge foarte bine.Nu cred ca e de vina windows-ul ci ori ca s-a intamplat ceva la instalare si nu s-a facut corect ori nu te ajuta memoria RAM. Cea mai buna combinatie de butoane e Alt+Ctrl+Del si vezi cine iti consuma resursele calculatorului. Daca se blocheaza in asa fel de nu-ti mai merge nici aceasta combinatie exista un program Antifreeze care stie acelasi lucru numai ca mai bine.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Si eu patesc la fel.s-ar putea sa nu iti mai citeasca pc toti ramisadsadsadca se mai intampla. mie in loc sami citeasca 500 de rami imi mai citeste doar 192sad

carla
| carla a răspuns:

Pai depinde ce componenta are calculatorul. Este posibil sa fi luat ceva virusi, sa nu ai instalate niste codeck pack-uri, ai putini Ram (memorie). Verifica si antivirusul. Oricum du-l la un specialist, daca nu vrei reinstaleaza cu SP2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa ai niste programe care ruleaza fara sa stii, la deschiderea windows. Un specialist le poate inchide. De asemenea trebuie si tu sa iti verifici din setari Messenger, Skype, Hotmail(in special) daca se deschid automat cind tu deschizi calculatorul. Asta "oboseste" calculatorul.
Daca nu vrei sa duci calculatorul la un service, foloseste www.intrebi.ro este un program de reparatii online super. Eu il folosesc frecvent. Poti intra online cu un specialist care iti verifica pe loc calculatorul. Eu sint foarte multumita de ei. Eu intreb mereu cind am nevoie de REMUS, el a fost primul cu care am vorbit si mi-a placut cum mi-a rezolvat problemele. Sper sa iti foloseasca informatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina SP3. Serios. Fabulospirit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu un antvr

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am instalat windows xp si merge greu