| anonim_4396 a întrebat:

De la un timp, cand imi deschid calculatorul imi apare o imagine alba si nu ma mai lasa sa intru nicaieri...in dreapta jos, pe o bara scrie doar ca as fi in my computer... dar nu mai pot accesa iconitele de pe desktop, nimic.si-mi apare si-un mesaj enervant cum ca un program yahoo toolbar incearca sa-mi acceseze computerul si am optiunile allow sau don't allow.patesc asta de cand mi-am instalat un windows activator.Credeti ca este vreun virus? mentionez ca daca apas tasta start, pot intra oriunde, insa imaginea aceea alba nu dispare orice as face.va rog, ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Ceapone66 a răspuns:

Buna Alecsia. Sunt sanse mari sa ai un virus foarte enervant care iti strica linistea. Probabil l-ai primit o data cu acel Windows Activator. Cel mai bine ar fi sa incerci o cautare cu un antivirus si sa vezi ce descoperi desi nu cred ca o sa te ajute cu mult. Recomandarea mea ar fi sa reinstalezi Windows si din Start>Settings>Control Panel>Security Settings sa opresti Automatic Updates. Astfel Microsoft nu mai poate verifica daca ai Windows original si nici tu nu mai ai nevoie sa folosesti tot felul de programele de activare care sa-ti viruseze computerul. Partea cu Yahoo! Toolbar nu are legatura cu problema ta.

Succes!

| KosmYnTDR a răspuns:

Placa video trebuie curatata (poate are praf pe ea ). Stiu asta pentru ca mi s-a intamplat si mie.

| rockveion a răspuns:

Este posibil ca cei de la Microsoft sa fi dectectat ca tu nu ai windowsul original si sal blocheze mi sa inamplat daca nu e asta ai un virus reinstaleaza windowsul si daca vrei windows activator cauta pe softpedia ca nu sunt virusi chiar asa de puternici si chiar deloc.