| TheBoyTheCool24 a întrebat:

TPU am un virus foarte mare in calculator nu stiu ce sa fac uite ce face virusul asta
deci cand intru pe pc nu imi apare bara de jos si iconitele nici my computer nimic ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Master1ro a răspuns:

Voua mereu cand vi se intampla ceva la sistemul de operare dati vina pe virus!
Porneste PC-ul in Safe Mode si dai un System Restore dintr-o data in care PC-ul a functionat optim.

| K0sti a răspuns (pentru Master1ro):

Asta daca are System Restore activat. Daca nu-l are ce face? Cum multi nu-l tin activat pentru ca mananca spatiu...

| Master1ro a răspuns (pentru K0sti):

In cazul acesta porneste PC-ul tot in SafeMode, iar cu CD-ul cu Sistemul de Operare introdus in DVD-RW, tasteaza comanda "sfc /scannow"(fara ghilimele) in Command Prompt.
Asta daca OS-ul actual nu este destul de corupt in cat sa nu ruleze nici SafeMode.

| K0sti a răspuns (pentru Master1ro):

Corect, ai punctat bine.

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Păi ce antivirus ai?

Dacă nu ai, atunci încearcă să downloadezi şi să instalezi Avast 7 ( în română ), apoi îi dai scanare la bootare şi restart : când se va deschide calculatorul ( după restart ) va face DOAR scanare completă şi va dezinfecta calculatorul!

http://www.avastantivirus.ro/free-antivirus

| AleexNC a răspuns:

Trebe sa-ti reinstalezi windowsul tongue ca downloadand un antivirus si cu ala sa incerci sa scapi de virus nu cred ca o sa mearga... succes tongue

| Eidriana a răspuns:

Sigur nu ti-a facut ceva prieten o farsa? Poti da click dreapta pe desktop?

| TheBoyTheCool24 explică (pentru Eidriana):

Nu pot da nici click dreapta nimic

| Master1ro a răspuns (pentru TheBoyTheCool24):

Incearca sa tastezi CTRL + ALT + DEL. Iti apare Task Manager?

| mihai9233 a răspuns:

Daca nu iti merge dezinstaleaza lucrurile care creza ca ar putea avea virusi de pe site-uri necunoscute.si dupa ce rezolvi puneti si tu un antivirus