| anonim_4396 a întrebat:

De la un timp, hdd-ul (cred) de la laptop face un zgomot ciudat enervant ca un carait atunci cand prelucreaza informatia...nu este un sunet ft strident, dar am observat ca in ultimul timp il face mai mereu.Credeti ca face asa pentru ca are praf pe el si trebuie curatat? sau care-o fi cauza? :-s

Răspuns Câştigător
| solumaam a răspuns:

Nu este de la praf pentru ca HDD-ul este capsulat ...caraitul este din cauza vreunei lovituri si nu prea ai ce sa ii faci, doar sa il demontezi si sa ii dai usr o palma dar risti sa il strici de tot laughing
Asa ca mai bine il lasi asa daca nu este chiar deranjant!
Eventual poti sa il desfaci din laptp si sa il pui la loc dupa ce il sucesti in mana stanga dreapta si poate i-si revine!