| costyn162 a întrebat:

de ceva timp calculatorul meu scoate un sunet ciudat cand il pornesc. Este ca o bazaitura asurzitoare. Dupa ce se aprinde porneste calculatorul si cam dupa vreo 5-6 minute se opreste acest sunet. Care ar putea fii motivul? Este posibil sa fie din cauza ca nu l-am curatat niciodata pana acum in interior si s-a acumulat mult praf si mizerie?

5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel.Este posibil sa fie din cauza virusilor(si in cazul acesta da-i un update la antivirus), poate sa fie si din cauza prafului(si atunci poti sa-l cureti scutand capacul de la unitate si aspirand-o)sau mai poate sa fie din cauza unei piese care nu functioneza bine.Eu partea cu piesa am patit-o si m-am dus la un electrician care mi-a facut calculatorul si acum merge bine.

| DanMp3 a răspuns:

Sursa e de vina! ana virusi nu ataca partea hardware a calculatorului ci doar partea software!

| lavinik a răspuns:

Nu stiu cred ca sunt si virusi dar poate si praful pentru ca nu l-ai curatat niciodata pup :X:X:X

| Americanuu a răspuns:

Slabe sanse sa fie de la praf, verifica in primul rand coolerul la fiecare piesa. Unde anume se aude sunetul asta? in difuzor sau din componentele calculatorului?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta este de la virusi, mi s-a intamplat si mie, mi-am facut upgrade la antivirus si nu a mai facut nici un sunet... dupa ce nu s-a mai aprins laughing

Serios cumparati o sursa noua de minim 400 W