| Elena_Alexandra_Ell_M_1997 a întrebat:

De nervi am dat 2 palme tastaturii si cand sa imi deschid skype-ul imi apare mesajul : The program can't start because api-mersi-win-runtime-|1-1-0.dkk is missing from your computer. Try reinstalling the prgram to fix this problem. Ce trebuie sa fac? Va rog!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| devBee a răspuns:

Ai laptop? Daca da, probabil ca atunci cand ai dat doua palme tastaturii ai afectat hardisk-ul. Daca asta e singura problema pe care o ai poti incerca sa reinstalezi Skype-ul. Daca problema continua cam trebuie sa reinstalezi Windows-ul. Ca sa fii sigur, inainte sa reinstalezi Windows-ul pui pe un CD Hiren's Boot 15.2 si folosesti HDD Regenerator (repara sectoarele defectate atunci cand ai dat tu cu palma in tastatura - gasesti tutoriale pe net). Daca nu ai laptop e doar o coincidenta happy.
Sper ca te-am ajutat, bafta happy.