| alexfotbalpoli a întrebat:

De unde pot sa instalez si sa dowloadeaz placa video ca sa-mi mearga jocurile?

6 răspunsuri:
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Sper sa nu te dezamagesc, dar nu poti sa Downloadezi o placa video.
Placa Video este un component din laptopul/calculatorul tau pe care tu il ai deja, doar ca nu este foarte bun.
Daca vrei o placa video mai buna care sa iti mearga jocurile trebuie sa o cumperi si sa o schimbi.
P.S Sa nu uiti ca daca schimbi placa video ca sa iti mearga jocurile trebuie sa adaugi si Gb Ram si un Procesor nou, totusi cu banii cheltuiti pe toate astea....mai bine cumperi un pc nouwinking

| alexfotbalpoli explică (pentru BeHappyOriceArFi):

Pe windosul trecut adica 7 asta e xp si e mai bun ca e si pentru jocuri imi mergea foarte bine jocul asta deci ce draq e?

| alexfotbalpoli explică (pentru BeHappyOriceArFi):

Si nu ma refer la placa video din laptop la cea care trebuie instalata parca se numea Ati

| polistupaul a răspuns:

Placa video ti-o cumperi.Tu trebuie sa cauti driver-ul potrivit pentru ea. Poti gasi printr-o simpla cautare pe google.

| RobertBRC a răspuns:

Incearca programul CPu-Z si iti scaneaza pc si iti arate ce place video ai, dupa copiezi numele ei si cauti driver pentru ea, cel mai indicat ar fi sa iei de pe site ati sau nvidea depinde ce placa ai.