| AlexKiDu a întrebat:

Dece nu-mi merge MINECRAFTU-L pe windows 7 si pe windows xp mergea imi scrie Bad Video Card... ceva de genu DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| PuFiLiCi98 a răspuns:

Asta imi dadea si mie, era un BUG al jocului, credeam ca s-a rezolvat. Si totusi am o placa de 1gb, deci nu asta era problema. Poate nu ai instalat driverul placii video.

| AlexKiDu explică (pentru PuFiLiCi98):

Poi si unde vad daca il am sau nu-l am drivereul instalat?

| PuFiLiCi98 a răspuns (pentru AlexKiDu):

Pai depinde de placa ta video, cauta modelul tau de placa pe net si descarci si instlaezi driverul.

| AlexKiDu explică (pentru PuFiLiCi98):

Am cautat la device manager la my computer si mi-a dat la video card am dat pe driver si am dat update si am dat pe prima si mi-a scris ca e instalat? dc

| PuFiLiCi98 a răspuns (pentru AlexKiDu):

Inseamna ca e instalat thinking

| AlexKiDu explică (pentru PuFiLiCi98):

Si ce pot sa fac? atunci sa-mi instalez windows xp?

| PuFiLiCi98 a răspuns (pentru AlexKiDu):

Nu stiu, nu sunt expert straight face.Nu cred ca are legatura cu windowsul.