| Bubulescu_Cristi_1998 a întrebat:

Deci am auzit de chestia asta cu Geforce now. nu am un router destul de bun dupa cum spun cerintele si m-am uitat la ce ar trebui sa iau :https://www.pcgarage.ro/......ual-band/, nu stiu daca e destul de bun si daca e, dupa ce il cumpar ce fac? Trebuie ceva abonament la vreo retea gen rds digi etc? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Tuderlus a răspuns:

Daca ai deja internet tras trebuie sa il deconnectezi pe cel care l-ai avut inainte si sa il connectezi pe cel nou asta este tot ce trebuie sa faci e simplu.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce provider de internet ai, si ce tip de abonament? E ok (pentru rj45) de la asa ceva in sus ASUS RT-AC1200 http://bit.ly/2skVPnb daca ai coaxial pana in casa, asa ceva n-o sa te ajute. Trebuie sa ai fir de internet tras de la provider, in functie de fir iti cauti un router sau iti ofera providerul de internet. Apoi, daca ai internet gen pppoe, trebuie sa-ti configurezi routerul cu datele providerului (le gasesti in contract de obicei sau le poti afla de la furnizor).