| anonim_4396 a întrebat:

Deci am un laptop Asus Rog care are 2 placi video : cea integrata Intel si cea dedicata Nvidia 960m. Problema care am intampinat-o la mai multe jocuri e ca de fiecare data cand intru in joc trebuie sa dau click dreapta si sa selectez cu ce placa sa imi deschida respectivul joc. Ce e mai naspa e ca si dupa ce am selectat o placa ca fiind cea (default) tot trebuie sa aleg de fiecare data iar la unele jocuri (steam) nu pot sa fac aceasta alegere si din start primesc erori sau jocul ruleaza greu selectandu-se automat placa video integrata care este mult mai slaba. Ar mai fi alte solutii?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Vezi daca te lasa sa dezinstalezi driverul de la cea integrata