| MitzaMihaii1997 a întrebat:

Deci TPU, pc-ul meu e compus din procesor de 3giga, placa video 2 giga (Gigabyte nVidia gt630 2 giga ddr3) si rami de 3 giga, de ce cs:go imi merge cu 30 fps? ce ar trebui sa cumpar sa mearga mai bine cam cu 100 fps constant?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce procesor ai? Single core, dual core, etc? Ce Windows folosesti?

| MitzaMihaii1997 explică (pentru Salontanul):

Procesor Intel(R) Pentium(R)4 CPU 3. 000GHz si folosesc windows 7 x86 (aia cred ca inseamna 86 biti, am inteles ca 86=32biti de pe net)

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru MitzaMihaii1997):

X86 =32 bit nu biti. Procesorul cu un single core este slab. Windowsul 7 foloseste procesoarele multitasking (cu mai multe core, nuclee). Mai mult, din 3 Gb de RAM, 1 Gb il folosete Windowsul si celalata parte programele adiacente. Daca vrei poti sa-ti schimbi procesorul cu unul core 2 duo (macar) care are doua nuclee fizice si mai ia-ti 3 Gb de RAM. Sa nu-ti iei dual core doarece are un nucleu fizic si unul virtual si nu este asa fiabil.