| P3TR3 a întrebat:

DESPRE FIFA!
Salut TPU..am si eu o problema la fifa 07.
Incep sa joc,totul e bine pana la driblinguri si tactica in mijlocul meciului.
Adica,sa explic mai corect sau pe scurt : Nu pot face driblinguri nici cu Ronaldo sau Messi (jucatorii care pot face asta) chiar daca eu stiu butoanele.
Apas totul corect : Shift + E (de exemplu) si nu se intampla nimic, doar alearga normal
Si a 2a problema, cea cu tactica: Am auzit ca daca apas 5 in mijlocul meciului se schimba tactica,adica toti in atac sau aparare, dar nici asta nu merge sad
Chiar vreau sa joc cum trebuie dar nu merge.(Mentionez ca am controalele clasice ca oricare alt player)
VA ROG AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| nda a răspuns:

Driblingurile le faci tinand apasat pe hift plus anumite combinatii de sageti. de exemplu daca alergi de la stanga la dreapta ti apasat pe sageata din dreapta si shift iar in timpu asta apesi sageata sus si sageata jos una dupa alta de mai multe ori si fac bicicletele lui ronaldo, esastico lui ronaldinho samd.
daca apesi pe 5 din dreapta ti se aprinde o sageata mica. daca sageata aia e in sus atunci echipa ta e concentrata pe atac, daca sageata e in jos atunci e pe aparare. daca apesi 8 din dreapta echipa ta va juca pe contraatac, daca apesi 6 vei juca pe flancuri. 2=mai multi coechipieri pe linia de 16m in atac. 4=un-doi. adica da si pleaca.
q+8 = te aperi folosind pressing
q+2 = te aperi in zona
q+6 = faci pasu la ofsaid
q+4 = linia de fund sta dreapta.

| P3TR3 explică (pentru nda):

Mersi mult...m-ai ajutat! happy

1 răspuns: