| AlexRock a întrebat:

Diablo 3:
Am o intrebare pentru fanii diablo 3. Mi-am luat jocul si extensia, reaper of souls, si, pentru ca nu am jucat niciodata diablo, am o dilema. Practic, extensia inseamna actul 5 si clasa crusader? Daca sunteti buni va rog frumos sa imi explicati si mie cum sta treaba cu toata chesti asta. Ms anticipathappy

Răspuns Câştigător
| Celcareajuta a răspuns:

1.Armura impenetrabila, armele stralucitoare si damage-ul puternic sporesc puterea razboinicilor Crusader – noul erou de neinfrant
2.De la strazile intinse ale orasului Westmarch si pana la zidurile stravechi ale fortaretei Pandemonium, vei lupta impotriva unor inamici noi dar extreme de periculosi pe tot parcursul Actului V
3.Nivele suplimentare de suprematie, stapanirea noilor puteri, uciderea demonilor
4.Noul mod Adventure iti ofera posibilitatea de a calatori catre orice loc din Act. De asemenea, sunt adaugate doua noi caracteristici Bounties si Nephalem Rifts
5.Descopera noi comori puternice - noul sistem "loot" iti va imbunatati experienta Diablo III

pe scurt: actul 5, clasa crusader, misiuni si iteme noi, cresterea nivelului maxim la 70

| AlexRock explică (pentru Celcareajuta):

Ms mult! Alta intrebare ar fi daca se joaca intr-un fel online pentru ca am vazut ceva pe youtube ca poti sa joci in mai multi... sau daca stii vreun site cu un ghid complet pentru ca cel de la battle.net era cam sec si, cum sunt la inceput, nu pot sa spun ca inteleg foarte bine cum sta treaba cu forging-ul si alte d-astea...

| Celcareajuta a răspuns (pentru AlexRock):

Gasesti aici tot ce vrei http://eu.battle.net/d3/en/forum/
Cand dai start game/creat game ai o optiune de facut cu public game si asa poti juca online in mai multi. Eu am jucat numai solo pana acum :D

| AlexRock explică (pentru Celcareajuta):

Ok merci mult big grin