| frafafafaf a întrebat:

Duce un 1060 TI 4k cu peste 60 fps sau 70 sau FULL HD cu peste 70 FPS sau mai multe? Adica sa zicem in GTA 5 duce mai mult de 60 -70 pe acolo sau PUBG, CS, FAR CRY, RDR2 SI DE ASTEA CALUMEA au fpsuri mari?

1 răspuns:
| AlleXuSS a răspuns:

Salut puteai da un search pe Youtube cu un test sau ceva
https://www.youtube.com/watch?v=z71NsC8T2ds test cu GTX 1060 6Gb 1750/8500Mhz poftim ca nu are 60fps-uri :)
la tine o sa fie diferenta de maxim 10-20 fps-uri dar niciodata mai mult de 65fps-uri!
Sa zic dupa mine ai putea duce gta v pe ultra undeva pe la 50-60, pubg undeva la 40-50(in zone inchise 60), cs aici o sa ai lejer 60 dar nu constant cat despre rdr2 nu cred ca o sa urce mai mult de 50!
Nu am cautat detalii despre placa ta doar am mai adaugat de la mine un plus de 2-4gb!
Succes!