| xSence a întrebat:

Dupa cum s-ar putea sa stiti, recent a aparut GTA V. Si vreau sa stiu daca va rula pe un laptop cu urmatoarele cerinte:
Procesor: Intel® CoreTM i3(2.4 ghz)
Placa Video: NVIDIA GeForce GT 635M
Memorie RAM: 4 GB DDR3

Daca va merge, imi puteti spune cam in cate frame-uri?

2 răspunsuri:
| RaulBuzea a răspuns:

Intra pe site-ul asta:
http://www.game-debate.com/....../index.php

Du-te la sectiunea "Can I run Grand Theft Auto V" si introdu componentele laptop-ului tau. Apoi vezi daca o sa iti apare un X inseamna ca nu o sa iti mearge, dar daca iti apare o bifa inseamna ca va merge.

Sper ca te-am ajutat. Funda?

| xSence explică (pentru RaulBuzea):

Am facut deja asta, acel site imi spune ca va functiona cu nota 8 la CPU, 9 la GPU, si 7 la RAM.
Dar ma asteptam la un raspuns care sa-mi spune cu cate frame-uri voi rula si la ce setari.