| qFloriN a întrebat:

Salut, mi-am luat GTA 4 si imi merge cam greut, am urmatoarele cerinte :
Procesor Amd Althon x2 dual core 6.00+ 3.00 ghz
Ram : 3 gb
Video : nVidia Geforce GT 630 1GB DDR3.
Daca stiti ce setari trebuie sa am la placa pentru a rula mai bine, spuneti-mi.

2 răspunsuri:
| heldeN a răspuns:

In primul rand, in nVIDIA control pannel sa-ti fie toate setate pe high performance /sau off si vsync OFF
Apoi, in joc pune totul pe medium si dezactiveaza Antialiasing filtering

| heldeN a răspuns:

Iar daca joci la o rezolutie mai mare, pune-o mai mica pana vezi ca-ti merge fluent (ceea ce e putin probabil, gta iv este un joc foarte prost optimizat) chiar si sisteme de 5000 lei cad in genunchi in fata lui pe ultra