| anonim_4396 a întrebat:

E bun acest laptop pentru jocuri si in cate fps ar merge SA-MP si GTA V?

http://www.altex.ro/......windows-10

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Daca tot vrei laptop, ia-ti macar asa ceva
http://www.altex.ro/......b-free-dos
Ii mai iei tu inca 4gb ram sa ai 8 in total, duce gta 5 pe full hd pe high cu 40fps in medie, dar daca nu-i musai laptop, poti la fel de bine sa-ti iei un pc de 2-3 ori mai performant in banii aia

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ce porcarie...de laptop..va rula cu ~35 fps-uri detaliile date pe Low spre mediu.

Cu banii aia iti faci un PC PE COMPONENTE care ruleaza cu +50fps-uri detaliile date pe Mediu spre High rezolutie Full HD
I5 6402P + 8GB RAM + GTX 1960 sau RX 470...

| Vali128 a răspuns (pentru CPAElites):

Deci nu e bun de nimic?

| CPAElites a răspuns (pentru Vali128):

NU! Daca vrei laptop pentru gaming iti trebuie minim 4500 lei.
Cu banii aia iti cumperi un PC cu placa video de 7 ori mai performanta

| CPAElites a răspuns (pentru Vali128):

Vrei sa-ti fac o configuratie? Asamblarea costa 60 lei...
Spune daca detii monitor si periferice!