| anonim_4396 a întrebat:

E bun sistemul? :
-Procesor AMD Vishera, FX-4320 4GHz box
-Hard disk WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB
-Sursa Thermaltake TR2 S, 80+ 500W
-Memorie Crucial 4GB DDR3 1600MHz 1.35V CL11
-Placa video Zotac GeForce GT 730 2GB DDR5 64-bit Low Profile Bracket
-Placa de baza GIGABYTE GA-78LMT-S2
Ar functiona bine?
Merita achizitionat?

Răspuns Câştigător
| GrepolisKing a răspuns:

Da, este bun, dar in viitor, incearca sa schimbi acea placa video si sa-ti iei ceva mai nout, gen 1050/1050Ti
Spor!

9 răspunsuri:
| TufanelTufis a răspuns:

Ai putea inlocui acea placa video cu un gt 1030 care da bataie grav acelui gt 730. si inca. e mai ieftin in plus eu zic ca merita. uite aici link cu wishlistul care l-am facut -> http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2790042/

(a crescut pretul la placa video care ai pus-o aici)

| sodaT a răspuns (pentru TufanelTufis):

Atunci asta ar fi bun? :
Hard disk WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB
Placa de baza GIGABYTE GA-78LMT-S2
Memorie HyperX Fury Black 4GB DDR4 2133MHz CL14
Sursa Thermaltake TR2 S, 80+ 500W
Procesor AMD Vishera, FX-4320 4GHz box
Placa video GIGABYTE GeForce GT 1030 OC 2GB DDR5 64-bit
Carcasa Floston RED BARS
S-ar suporta intre ele?
Ar fi bune pentru gaming?

| TufanelTufis a răspuns (pentru sodaT):

Ai putea sa-mi spui bugetul tau? Si da pc-ul este foarte bun doar ca as vrea sa stiu bugetul in care vrei sa te incadrezi

| sodaT a răspuns (pentru TufanelTufis):

2000 de lei, daca se poate sa nu treaca happy

| TufanelTufis a răspuns (pentru sodaT):

Cumetre. iti incape in banii astia si un monitor... ia d-acii ->http://www.pcgarage.ro/monitoare-led/aoc/e2270swn-215-inch-5ms-black/

daca te gandeai la un amd. uita-te la video-ul acesta
https://www.youtube.com/watch?v=MzmULUFG6Ak

| Smetty a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2789174/

Procesorul este mult mai bun decat acel AMD si pe viitor ai putea adauga inca 4gb ram si o placa video mai decenta cum ar fi un GTX 1050/Ti sau un GTX 1060 3gb, dar acest sistem este cu aproape 200 de lei mai scump.

| TufanelTufis a răspuns (pentru Smetty):

Carcasa pe care ai pus-o are un singur ventilator. banuiesc ca nu e nevoie sa continui.