| Johnyynhoj a întrebat:

Am facut un kit cu niste piese pentru pc imi puteti spune va rog frumos daca sunt compatibile intre ele, sau daca mai trebuie ceva.

-Sursa Sirtec - High Power Element PLUS 500W

-Placa de baza Gigabyte GA-H61M-DS2

-Procesor Intel Core i3 3240 3. 4GHz box

-Placa video Gigabyte GeForce GTX 650 OC 2GB DDR5 128-bit

-Memorie Zeppelin 4GB DDR3 1333MHz CL9

-Hard disk WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB

Mercy

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Da e buna. Procesorul consuma 70, placa video cam 100, restul componentelor consuma putin deci cam 200W o sa-ti consume maxim.

4 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Da, dar ajunge si o sursa Sirtec de 400 si un hard de 500 GB pentru a lua o placa video mai buna, un GTX 650 TI, GTX 650 TI Boost, Radeon HD 7770, 7790, R7 260X.

| Johnyynhoj explică (pentru Zangetsu):

Bine dar una de 400 poate duce toate componentele numai procesorul mananca 100 sau 50?

| Johnyynhoj explică (pentru Zangetsu):

Uite astea sunt bune -Placa video Gigabyte Radeon R7 260X OC 1GB DDR5 128-bit
-Sursa Sirtec - High Power Element PLUS 400W

| Johnyynhoj explică (pentru Johnyynhoj):

Daca cumpar o sursa de 450 nu este mai bine sa nu regret dupa aia?

| Zangetsu a răspuns (pentru Johnyynhoj):

Da e buna. Procesorul consuma 70, placa video cam 100, restul componentelor consuma putin deci cam 200W o sa-ti consume maxim.