| anonim_4396 a întrebat:

E normal sa ai peste 140+(ajung si la 200 pe DR)FPS in CS 1.6 pe laptop http://www.pcgarage.ro/......dos-black/
Joc pe opgl32 si pe rezolutia 1024x768 si cineva mi-a spus ca ar trebuie sa am 400 de fps si eu cred ca placa video dedicata nu merge am incercat sa intru in bios si imi apara swich adica sa se schimbe intre ele placile si mai am ufa parca si nu vad nici o diferete cand dau pe performata placile video nu am nici un fps in + si cred ca nu functioneaza placa video dedicata in dxdiag imi apare la rendare amd radeon-ul acela si nu imi apara la generic monitor cum imi aparea la Intel hdgraphics 5500 ce pot face sa vad daca functioneaza AMD ala?

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Clar functioneaza, incearca sa joci unele jocuri mai solicitante, si vei vedea diferenta, cs 1.6 e foarte vechi. incearca de exemplu cs go si iti vei da seama daca iti functioneaza sau nu chip-ul video dedicat, daca crezi ca nu functioneaza il poti trimite in garantie ( 021 365 65 00 ) [Departament garantii pc garage]

| anonim_4396 explică (pentru Alexul99):

Am cam peste 60 de fps ajung si la 80 pe CS GO pe medium cu rezolutia pe 1280x720 parca.

| Alexul99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este clar ca functioneaza...cu grafica integrata de la Intel nu treceai de 30 de fps-uri cu graficile pe minim

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am chiar 70 in baza la CT dar fara alea x8 x16 si ajung si la 90 dar se incalzeste repede.