| suntperfect a întrebat:

Este bun de ceva procesorul Intel celeron cpu e 1500 2. 20ghz dual-core?,adica daca as pune o placa video buna (puteti sa spuneti si ex de placi video) ar merge jocurile de tip fifa 11, gta 4 bine pe el?,\si mai am 3gb ram.

1 răspuns:
| OctaLoL a răspuns:

Procesorul te trage in jos mult de tot la jocuri.O placa video ieftina si pentru jocuri ar fi ATI Radeon HD 6670 GGDR 5 1024MB 128bits.Pentru o configuratie decenta ar merge:
Procesor:AMD Phenom X4 3,30GHz
Placa video:ATI Radeon HD 6670 sau 7750
Motherboard(placa de baza):Oricare numai sa se potriveasca cu soclul procesorului.
Ram:4GB DDR3