| Yoyo12345 a întrebat:

Este mare diferență între ps3 și ps4?

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Depinde ce consideri ca inseamna "mare": ps4 duce multe jocuri in plus, la alte detalii; diferente exista, si poti spune ca ps4 ar fi "mai bun".

| aXy99 a răspuns:

Enorma.

| aumih16 a răspuns:

Enorma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar.
Decat controlerele, faptul ca pe jocuri nu mai primesti update-uri, cum ar fi gta5.
Nu se mai fac jocuri pentru ps3, si daca se fac, sunt de 2 lei.
N-o sa joci nici o data fifa 2020 pe el.
Am fost sarcastic, cand am zis ca nu sunt diferente mari laughing

| Tranconoid a răspuns:

Da, este o mare diferenta. PS4 este mai puternic ceea ce inseamna ca poti juca jocurile cu grafici mai bune decat pe un PS3. Pe PS3 ai Multiplayer pe gratis dar nu ai la fel de multe jocuri ca pe PS4 de exemplu Fortnite

| Doku2002 a răspuns:

Diferenta enorma, generatie veche vs generatia noua in momentul actual. Hardware diferit, stocarea la fel etc.
Ps3 - abonament gratuit si multiplayer gratuit, nu prea se mai fac jocuri pentru consola deoarece este veche.
Ps4 - are controler diferit fata de cel de pe ps3, mult mai mare, cu jack 3.5 mm, materiale mult mai bune, cu led. Abonamentul se plateste.
Daca vrei sa faci o achizitie dintre 3 si 4, mai degraba astepti viitoarea generatie (ps5, parerea mea).
Uite aici informatii complete: https://www.gamespot.com/......-29359187/