| هوراس a întrebat:

Este mare diferența între DDR3 și DDR4?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Mare diferenta nu va fi. In afara de frecventele mai crescute, nu. Mai dureaza pana ajung si la noi. Si fie o sa coste enorm, fie o sa fie facute de capacitate mica(Vazusem pe net placuta de 128gb). Pai daca ar pune pe piata asa ceva, tot ce avem pana acum ar ajunge bun de nimic.

2 răspunsuri:
| Preafericitul555 a răspuns:

Tu ce crezi, ce diferenta este intre un Samsung galaxy s3 si s4?
happy
Diferenta intre ecestea 2 este capacitatea minima, fiteza, forta, transmisiunea, etc...
daca nu ar fi "diferente mari" nu s-ar mai face... cu cat e diferenta mai mare si mai buna cu atat produsu "avansat" este mai bun...

| هوراس explică (pentru Preafericitul555):

în gaming aproape că nu este nici o diferență întreb DDR3 și DDr4 happy