| KenaSebi a întrebat:

Eu la monitorul meu am mufa VGA si vreau sa imi cumpar o placa video care nu are.Va trebuii sa imi cumpar un adaptor? Stiu ca pot sa conectez monitorul la placa de baza dar procesorul pe care il am nu are Grafica integrata deci se poate conecta si la placa video direct? La PC meu vechi era conectat la placa video.

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Îți va trebui un adaptor care nu costă mult, deloc.
Acesta este adaptorul: http://www.mivarom.ro/......ga-p-10957
Eu am un astfel de adaptor și îți spun că va funcționa 100%.
Tot ce trebuie să faci este să introduci mufa HDMI în placa video și în adaptor să introduci un capăt al cablului VGA-VGA, iar celălalt capăt în mufa VGA a monitorului.
Doar atât și va funcționa.

3 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Daca conectezi la placa de baza, pe monitor nu va aparea nimic, deci nu merge.
Iti trebuie adaptor.

Răspuns utilizator avertizat