| Ioana243158 a întrebat:

Eu ma joc de pe laptop, un laptop care NU este de gaming, ma joc mai multe (fivem,osu,sims, minecraft, genshin impact etc) și nu prea am spațiu, as putea cumpara ceva pentru laptop sau sa fac ceva in legătura cu asta? As vrea sa știu pentru ca unele jocuri merg foarte greu din cauza lipsei de spațiu de stocare.

Răspuns Câştigător
| outsidethebox a răspuns:

Da, poti face un upgrade la spatiul de stocare, upgrade care sa iti ofere atat spatiu in plus, cat si incarcare mai rapida.
Adica:
1-cumperi un ssd
2-se transfera tot ce ai pe hdd pe acesta.
3-se inlocuieste hdd-ul cu ssd-ul
4-se transforma vechiul hdd in hdd extern

Procedurile pot parea complicate, insa nu sunt, cu indrumare si atentir, oricine le poate face!

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Cumperi un hard mai mare sau un SSD. Fara modelul laptopului e greu de recomandat ceva mai specific.