| AnDrEi1222331S a întrebat:

Salut, as vrea si eu sa stiu cum as putea sa joc jocuri precum cs 1.6 fara placa video ci pe onboard. Minecraft si alte jocuri imi merg foarte bine, dar cs 1.6 nu, mi se face ecranul alb si nu vad nimic, cum pot face sa ma joc in afara de a cumpara o placa noua?

12 răspunsuri:
| Ssssmokin a răspuns:

Cel mai probabil ii de la joc, il ai pe steam sau piratat?

| AnDrEi1222331S explică (pentru Ssssmokin):

Piratat, dar faza este ca imi merg unele jocuri pe on-board, mi s-a stricat o data calculatorul si l-am dus la reparat, si i-au scos placa video si iau pus ceva pe nume 'On-board' de atunci doar unele jocuri le ruleaza in rest se face ecranul alb sau negru

| Ssssmokin a răspuns (pentru AnDrEi1222331S):

Pai placa video "on-board" este placa video integrata( adica se afla pe procesor, iar mai rar pe placa de baza). Inainte ai avut placa video dedicata? Daca da, ce model?
Spune-mi numele procesorului tau si a placii de baza. Poti folosi CPU-Z pentru a le afla.

| AnDrEi1222331S explică (pentru Ssssmokin):

Processor : Intel(R) Core(TM)2 CPU 6300 @ 1. 86GHz (2 CPUs), 1. 9GHz. si placa de baza din cate vad. nu am lol
System model : ---

| Ssssmokin a răspuns (pentru AnDrEi1222331S):

Imposibil laughing), cum sa nu ai placa de baza. Scrie in meniul de la start "dxdiag" si vezi ca trebuie sa iti scrie system manufacturer si sub el system model. Si spune ce scrie la ambele.

| AnDrEi1222331S explică (pentru Ssssmokin):

System manufacturer : ---
System model : ---
straight face

| Ssssmokin a răspuns (pentru AnDrEi1222331S):

Hmm, asta ii interesant. Ai pc sau laptop?
Ai zis ca ai problema doar la cs 1.6?
Daca da incerca cs-ul asta http://cswarzone.com/cs/

| AnDrEi1222331S explică (pentru Ssssmokin):

Da, pc am, da doar la cs 1.6

| AnDrEi1222331S explică (pentru Ssssmokin):

Am pc, da, doar la cs 1.6. L-am instalat acum si dupa ce dau de 2 ori next, imi apare o eroare si scrie asa : Non 7z archive

| Ssssmokin a răspuns (pentru AnDrEi1222331S):

Ai winrar instalat?

| AnDrEi1222331S explică (pentru Ssssmokin):

Da

| AnDrEi1222331S explică:

Bine. mersi oricum.