| frafafafaf a întrebat:

Exista Train simulator Romania adica toata actiunea sa se petreaca pe teritoriul Romaniei? Am cautat dar nu prea am gasit rezultate si da se poate un link

Răspuns Câştigător
| readytofly a răspuns:

Salut, exista Train Simulator Romania:
Este practic jocul Train Simulator 2020 cu DLC/Moduri de Romania, vezi mai jos
https://www.youtube.com/watch?v=mgKlWZ_lc90

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Ca sa existe asa ceva, ar trebui ca cineva sa depuna ceva munca de cercetare, pe langa faptul ca in Romanica majoritatea rutelor sunt dezafectate din cauza infrastructurii intr-un continuu colaps.
Nu, nu exista pentru ca nu avem nimic interesant sau care sa nu te bage-n depresie.

Singurul simulator care stiu c-a reusit sa includa Romania este Euro Truck Simulator 2; desi are cateva nuante romanesti, in joc tara este extrem de mica si nici macar nu se apropie de infrastructura noastra.