| anonim_4396 a întrebat:

Există vreun joc în care abominațiile (monștri) să fie atât de diferiți de orice ai văzut sau își poate imagina creierul tău, în cât să nu poți procesa în întregime ce vezi? S-ar putea să vi se pară o întrebare tâmpită, dar nu m-am jucat foarte mult până acum și sunt chiar curios dacă vreun producător a reușit să creeze așa ceva.

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Layers of fear e un joc horror destul de diferit de celelalte.

Partea horror nu se bazează pe jumpscare-uri sau fuga de monștrii.

Partea horror se bazează pe faptul că mediul se schimbă usor, încet cu încet pe măsură ce caracterul înnebunește. Și crede-mă că nu o să înțelegi mare lucru din ce se întâmplă, jocul e destul de mindfuck.