| Hiken a întrebat:

Exista vreun program pentru ps2 in care sa ma joc jocuri de ps3. Adica daca modez ps2 pot juca si jocuri de ps3(piratate,trase pe DVD) pe el? vreun emulator ceva pentru ps2 sa functioneze jocurile de ps3 pe un Playstation2 modat sau fara modare!

Răspuns Câştigător
| Robipiloiu23 a răspuns:

Nu nu exista deoarece ps3 are grafica prea mare pentru un ps2 si nu exista emulatoare de ps3 nici macar pentru pc pentru ca cei de la Sony au sistemul de aparare foarte puternic in caz de hackeri vor sa il sparga intreg sistemul online de la ps3 adica toate jocurile online nu mai merg pana cand sistemul este reaprins de Sony si cand sistemul e aprins ii detecteaza pe hackeri si ii prinde politia stiu asta ca am ps3