| gheorgheasdasa a întrebat:

Funda - Jocuri Strategie.
As vrea niste jocuri de strategie base building de gen Command & Conquer 3 tiberium wars, darkreign ..etc..ideea e sa fie base building dar sa nu fie de gen medieval cu sabii si arcuri oh go on..as vrea un joc in care armata are arme din viitor sau cel putin ca cele din prezent. ex : Red Alert ( C&C ). dau funda tongue

2 răspunsuri:
| gheorgheasdasa explică:

Sunt foarte interesante si jocurile astea dar eu vreau jocuri de strategie IN CARE ITI CONSTRUIESTI BAZA. FACI ARMATA..etc..dar cu tehnologie moderna sau din viitor. ex : red alert
Si age of empires e joc de strategie base building. dar are arme medievale..repet..vreau joc de strategie in care iti construiesti baza, armata, faci bani, evoluezi ..etc dar armele ..luptatorii, cladirile sa fie de tehnologie moderna sau din viitor.
Grafica nu ma intereseaza chiar asa de mult big grin

| Andrei97ro a răspuns:

Salut! poti sa incerci toata seria COD(1, 2, 3, 4, 5, 6, 7), red alert, bullestorm sau mass effect 3 jocurile astea sunt cu arme in viitor si au o grafica excelenta....nu o sa te plictisesti.Bafta!