| VivianKorea a întrebat:

FUNDA! Nu stiu ce placa de baza am, am cautat cu un program numele placii si zice Unknown Motherboard. Cum aflu numele la placa de >>baza?

Răspuns Câştigător
| CrazyRat a răspuns:

Start - Run - dxdiag
System Manufacter: Aici ii firma care a facut placa de baza (Acer, Asus, Dell, etc.)
System Model: Aici ii modelul placi de baza.
Sau
Start - All Programs - Accessories - System Tools si click pe System Information.

2 răspunsuri:
| CrazyRat a răspuns:

Sau un program care de obicei nu greseste niciodata

http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/1.63-setup-en.exe

| CrazyRat a răspuns:

Am uitat sa scriu vezi ca la program ai Tab-ul Mainboard, Manufacter ii firma si Model clar ca modelul placi de baza big grin
Bafta.