| NicuOfficial a întrebat:

Funda!
Salut TPU, am niste nelamuriri despre League Of Legends (LOL).
Am cont de lvl 12, si joc destul de bine. Intrebarea mea este daca runele te ajuta mult, si daca acestea iti dau 2, 24 atac damage(exemplu) sau cat scrie acolo de cand intri in summoner rift la lvl 1, sau iti da acest atac la lvl 18?
A 2a intrebare, se merita sa bagi mai multi bani in eroi sau in rune si sa joci cu cei 10 gratuiti?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Salut.

Incă esti mic, dar îți recomand sa faci lv 20 și sa-ți cumperi runele tip 3.

Acum depinde cu care joci, normal ca se merita.

Mai bine îți alegi un campion care îți place și joci cu el.
Cumperi runele de care are nevoie campionul.Eu tot timpul preferam un tank sau ADC.

Succes să ai.

| NicuOfficial explică (pentru Dariusuu):

Imi place mai mult atack damage, momentan joc cu varus, heimerdinger(ability) si Irelia.Ce level ai si nick in joc?big grin

1 răspuns: