| Adrian_Tudor_1999 a întrebat:

Funda! Salut TPU, am o problema cu orice metin 2, de fiecare data cand il deschid, imi apare eroarea "Metin2.CREATE_NO_APPROPRIATE_DEVICE",tin sa mentionez ca am windows xp pe laptop, cum sa rezolv aceasta eroare?

Răspuns Câştigător
| JebCas96 a răspuns:

Salut. Incearca sa intri in folder-ul jocului, deschizi "config.exe" si seteaza urmatoarele optiuni > Resolution 1024x768 16bpp, Frequency 75, Gamma 3, Sound (cum vrei), la window mode selecteaza Fullscreen Mode, IME Mode sa fie Game IME si la GFX Far, GPU, None. Asa este cel mai bine pentru orice PC/Laptop.

| Adrian_Tudor_1999 explică (pentru JebCas96):

Nu imi arata la resolution 1024x768 16bpp, lasa-mi un id de mess sa vb

1 răspuns: