| PisicelRawwr a întrebat:

Hay,am si eu o problema care a inceput acum 1 saptamana sa zicem. Eu stateam toata ziua la pc, si se mai restarta de vreo 2 ori pe zi, dar acum a inceput sa faca pe nebunu`. Cand pornesc pc se restarteaza de vreo 3 ori pana sa intre in functiune, cand intru pe METIN mi se restarteaza instant. Ce e asta? Varianta cea mai plauzibila ar fi temperatura zic eu. Cand il pornesc am 43 de grade celsius. Dar cand mi se da restart in timp ce ma joc imi apare 53 de grade celsius. Mentionez ca am demontat pc si am curatat cu aspiratoru TOT. nu e pic de praf.

Componentele mele sunt : Processor : Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60 GHz 2.62 GHz. Am 4.00 GB RAM, Windows vista ultimate, SP 1 ( Inainte sa-l reinstalez aveam SP2 si tot se restarta ). Si merg pe 32 biti.

As dori sa va dati cu parerea daca stiti, sau doar daca ati mai patit asa ceva. FUNDA GARANTAT celui care imi da o metoda buna pentru a putea sa folosesc pc calumea sad.

P.S. NICI VORBA DE VIRUSI. ABEA ESTE REINSTALAT WINDOWSU. E DIN PC!.

Răspuns Câştigător
| HaHaHa123 a răspuns:

Salut.
Poate fi sursa de vina, poate nu suporta sa stea atata timp. Daca zici ca stai non-stop la pc..Si eu stateam cateodata dar nu mi se restarta.Am avut un pc vechi la care se restarta.
Deci poate fi de vina:
Sursa
Memoria RAM
Windows-ul (El poate produce bluescreen si sa se restarteze)
Si cam atat
Altceva nu cred ca poate avea, desi pc-ul tau este foarte bun.
P.S: Schimba windows vista ca nu e bun de nimic baga-ti 7 sau 8
Bafta.

1 răspuns:
| petrica25 a răspuns:

53 de grade celsius nu ie bun s-a dus pasta termoconductoare de pe processor daca ai temperatura la processor 53 grade celsius si eu am patit la fel si de cand mi-am schimbast pasta nu mai am treaba