| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat de puternic e un PC ca acesta? Uitati componentele :

- Windows 7 Professional
-Processor : PentiumR Dual-Core CPU E5300 @ 2.60 GHz
- 6 GB ram
- 32 Bit [Pot sa-l fac 64]
-Placa video: Nvidia GeForge GTX 630 HDDR 4 GB [Placa video e de 4 GB]
Cam cat de puternic e? Dau fundita happy

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Placa video este GT 630 Gddr3 de 4 gb.

Calculatorul este destul de bun.
O placa video mai buna si overclock la procesor, si duce orice joc.
Placa video mai buna, macar r7 250x sau gtx 650.

| anonim_4396 explică (pentru SilviaDulcik):

Pot sa spun, ca calculatorul imi duce orice joc.Multumesc pentru detalii.Placa video nu cumpar, am cumparat placa video asta vara trecuta, cu 75 de euro, si pentru mine este buna. Overclock nu stiu ce inseamna big grin Ai fundita.Dar spune-mi te rog ce inseamna overclock