| OnixxXdd a întrebat:

Heei TPU. De curand mi-am cumparat Counter-Strike pe Steam si la mine nu trage ca la ceilalti. Cand trag continuu gloantele se ridica usor in sus, nu raman aproape in centru ca la ceilalti.
Are vreo legatura cu capacitatea Pc-ului?
Am Intel Core 2 Duo de 1.86 GHz si placa video de 1 GB.
Mentionez ca atunci cand am intalat jocul mai aveam si alt CS in Pc si dupa instalare pe Cs-ului dupa Steam cele doua Cs-uri trageau apropiat.
Ce ar trebui sa fac sa traga mai bine? (Cineva mi-a spus ca imi trabuie un mouse cu peste 3200 dpi. Este adevarata afirmatia?)
Multumesc big grin Funda happy

1 răspuns:
| Sebastian234 a răspuns:

Verifica-ti sensibilitatea la mouse (dai la options, mouse sensibility) daca este prea mare, da-l la mai mic. Daca nu merge, reinstaleaza jocul de pe Steam si sterge-l pe celalalt.