| ArmY007 a întrebat:

Hei
Am incercat sa filmez un joc dar imi apare imaginea neagra wtf?
am incercat sa filmez in lol (League of Legends) si nu stiu de ce nu merge adica cum se poate sa se vada ecranul negru si se vede mausul specific de la lol
Cine stie un program care sa poata filma? si sa filmeze daca se poate full HD pe rezolutii de 1366x768 si sa filmeze cu minim 60 de fps
PS: am incercat cu CamStudio 2.7

Răspuns Câştigător
| domandaniel a răspuns:

Îți recomand FRAPS! Și un sfat: Nu seta înregistrarea pe 60 FPS pentru că, FRAPS îți face înregistrări cu spațiu mare, și când îl încarci pe YouTube, îți va strica clipul, deoarece YouTube limitează clipurile la 30 FPS. Deci limitează și tu din soft la 30 FPS happy

Ca să convertești în rezoluții HD sau Full HD îți recomand Any Video Converter, și să convertești în format Matroska (.mkv ). Ideea e că tu joci de pe laptop, deci la o rezoluție de 1920x1080 convertită se va vedea urât...Trebuie să înregistrezi jocul cu rezoluția deja setată FULL HD happy

2 răspunsuri:
| CasaLocCo a răspuns:

Fraps.

| goldrule a răspuns:

Jocul nu trebuie sa fie in modul full screen