| HeyThereImBia a întrebat:

Hei, am si eu o problema.
Cand incerc sa deschid un joc primesc avertismentul " has stop working" si dupa se inchide.
Tin sa mentionez ca am reformatat laptopul de curand, inainte de asta jocul mergea.
Ce pot face?
(Windows 7 ultimate)

2 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Dai drumul la update-uri pentru windows, instalezi toate update-urile, faci un reinstall de directx, o scanare de erori si o defragmentare completa. Goleste folderele TEMP.Vezi sa nu ai bad-uri pe hard.In ultima instanta, un reinstall de windows.
Poti sa incerci un Run as administrator; foloseste CCleaner, fa un scan cu un antivirus bun, sterge istoricul din navigator (complet, asta daca n-ai site-uri utile si iti e greu sa iti amintesti dupa), poti sa il duci la un service si iti rezolva ei cu maxim 20 lei

| Veerra a răspuns:

E posibil să fie vina jocului, un anumit fișier să lipsească sau să fie stricat. Încercă să reinstalezi jocul (după ce ai salvat, dacă se poate, decursul jocului).