| anonima01 a întrebat:

Hei, imi incerc norocul si aici. Caut un joc vechi, care a fost in revista Noroceii, deci pana prin 2008. Cred ca se incadreaza la puzzle, tin minte ca era cu forme, aveai la fiecare nivel o anumita forma din care lipseau bucati si tu primeai bucatile alea pe o banda si trebuia sa le asezi, erau precum niste tevi. Grafica era foarte frumoasa, avea nuante inchise, predomina griul si formele aveau o culoare aurie spre ruginiu, muzica era una foarte relaxanta si jocul era amplasat undeva afara, tin minte ca mai si ploua uneori.
Alte elemente distincte pe care mi le amintesc este una dintre formele acelea, capatul tevii/robinetul avea o forma de inimioara si apareau si unele personaje, tin minte o pasare si parca o fata cu parul lung. Tema jocului era natura.

Multumesc!

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pe TPU a fost postata o lista cu jocurile de pe acele discuri.
Poate iti aduci aminte dupa denumire. Cauta si pe Google detalii si imagini.
-Ancient ants adventure
-Crayon Phisics
-Doogleberry 2
-Easter jurney
-F1 legends
-Jump and run
-Lunar lander
-Orbical future racing
-Shriek of the living dead
-Star wars -the ultimate battle
-Virtual lawn hunter
-Bibbillistik
-Crystal hammer 2007
-Flipside of the divine
-FreeKicks
-Glest
-Ice hockey 2
-Karting race
-Marble arena
-Pac mania
-Super baggage handler
-Tennis antics
-Virtual Breckenridge

Exista un forum pe care se discuta despre Noroceii, iar cineva a postat acum 16 zile un mesaj in care spunea ca are aproape toate cd-urile cu jocuri. Ai putea obtine si de acolo informatiile dorite.
https://www.reddit.com/r/Romania/comments/kp8ay6/revistele_vechi_noroceii/

| anonima01 explică (pentru dannyel86):

Am gasit deja, nu e niciunul dintre cele de pe lista, jocul se numeste Fiber Twig. Multumesc oricum!

| dannyel86 a răspuns (pentru anonima01):

Ma bucur ca te-ai descurcat. happy