| Ioana_Nita_1997 a întrebat:

Am alta problema la un joc... Este vorba de Tomb Raider 2013, merge incet, meniul si intro-ul merg destul de repede, dar cand intru in joc are un lag care ma scoate din minti, acestea sunt setarile:
Resolution: 1024 x 768
Refresh Rate: 60 Hz
V-sync: off
Monitor Aspect Ratio: Auto
Quality: Auto
Am intrat si pe regedit si am dat la software, crystal dinamics, tomb raider : RenderAPI l-am dat de la 0 la 9.
Stie cineva ce pot face sa o fac pe Lara sa mearga repede, adica tot jocul, sau trebuie sa il sterg? Dau funda.

3 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Depinde ce placa video si ce procesor ai, dai la shadows, post process effect gen bloom, motion blur si astea off sau low, si ce alte grafice mai crezi ca ar dauna, da-le low

| Ioana_Nita_1997 explică (pentru EnvyU):

Pai, cam aproape toate sunt pe low si unele sunt pe off, ca am vazut pe youtube, placa video e buna pentru ca am verificat pe un site cerintele de sistem.

| Ioana_Nita_1997 explică (pentru EnvyU):

Momentan, merge ok, resolutia era de vina, nu trebuia sa pun 1024 x 768, acum am toate setarile pe Ultra si merge super ok happy