| AlexGaby07 a întrebat:

Hei TPU am o intrebare: daca imi cumpar Grand Theft Auto V din Altex
Mi-l va da si pe Steam? Si daca imi reformatez calculatorul il pot lua inapoi de pe contul meu de steam?
Sunt nou pe TPU deci nu stiu cum sa ofer panglica dar daca imi trimiteti si mie rasp. O sa incerc sa o dau

Răspuns Câştigător
| Sor0N a răspuns:

Salut Gaby.
CD-ul are jocul, si foarte probabil si un CD-KEY [ un cod ] pe care-l bagi in steam, si detii jocul si pe steam.
E vorba de un cont, iar jocul ramane pe cont, deci da, daca-ti reformatezi calculatorul, jocul va ramane pe contul de steam, iar tu doar iti vei reinstala steam si vei intra pe contul tau, urmand apoi sa-ti downloadezi jocul din lista de jocuri detinute. Sper ca te-am putut ajuta, funda?

1 răspuns:
| PiouelPol a răspuns:

Pai cd-ul are jocul...nu de pe steam...asa ca pastreaza cd-ul