| ElvisTPU a întrebat:

Hei TPU am o problema cu calculatorul meu se blocheaza din senin la cam cinci minute 2 dupa pornire adica aprind calcul intru in windows sta ce sta si se ingeata practic nu se mai misca nimic nue de la windows si nici de la placa video VAROG SA MA AJUTATI pentru ca tot caut pe net si nu gasecs multu mesc anticipat. Ps e prima data cand pun o intrebare pe acest site

1 răspuns:
| Forcas15 a răspuns:

Pai desfa unitatea centrala si mai curatal de praf...placa video nu are legatura, trebuie sa cureti procesorul ventilatorului fiindca daca se aduna praf acolo nu se mai aeriseste cum trebuie si de asta se blocheaza. Ar trebui sa faci asta cam de 2-3 ori pe an ca sa mearga bine.