| Mary012 a întrebat:

Am un laptop care can il pornesc imediat ajunge la 50 de grade procesorul! Am si cooler pad si tin sa mentionez ca este curat si nu am nici virusi! A ajuns si la 70 de grade! Ce as putea sa fac sa nu se mai incinga asa tare? (vestea buna in toata asta este ca desi are temperatura mare nu se laguieste happy )

5 răspunsuri:
| Sellak a răspuns:

Schimbai pasta termoconductoare de pe procesor... daca zici ca il cureti des si ca nu are praf in el si il mai ti si pe cooler altceva nu are ce sa fie... du-l la un service sa-ti schimbe pasta termica de pe procesor sau schimb-o tu daca stii cum.

| Mary012 explică (pentru Sellak):

Asa e o idee buna i am zis mamei si a zis ca nu ca vezi doamne ce ii face aia si da.

| Sellak a răspuns (pentru Mary012):

Ba nu stiu ce sa zic. spune-i mamei tale ca daca nu se pricepe sa sta in banca ei laughing Nu are nimeni ce sa-i faca. Il duci la un service calumea, ii schimba pasta si aia e. si pana la urma e laptopul tau sau al mamei tale?

| CLAU944 a răspuns:

Du-te la un specialsist bun in asa ceva. Funda?

| Mary012 explică (pentru CLAU944):

Io stiu neni zice ca asta e temperatura lui 50 60 de grade 70 a atins cand l am fortat. Arhivam eram pe skype cu share screen filmam si ma jucam un joc. happy