| Adytza98luck a întrebat:

Hei TPU care PC credeti ca este ma bun la jocuri de gen battlefield 3 (la max ) crysis 3 (la max) gta IV saw V?

1. http://www.emag.ro/......E53TKBBBM/ Plus placa video
http://www.emag.ro/......ELF4KBBBM/

2 http://www.emag.ro/......ED1B0BBBM/ Plus placa video
http://www.emag.ro/......ELF4KBBBM/

Astept raspuns cat se poate de repede.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Dupa cum am spus cu amandoua iti vor merge jocurile foarte bine, ti-am spus sa alegi al 2-lea pentru ca nu trebuie sa astepti atat cand se incarca jocul!
In schimb procesorul conteaza foarte mult la jocuri, la filme, muzica, etc nu se simte nimic dar cu procesoarele astea nu trebuie sa-ti faci griji pentru ca amandoua sunt bune! Alege care vrei, asta a fost parerea mea! Bafta!

4 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Mai bine fatil din pisese, iesi mai ieftin, stii ce bagi in el, daca vr un procesor i5 ia-ti i5 3570k sau 4670k astea aunt singurele procesoare i5 care chiar fac treaba, memoria ram sa fie 6-8 gb si pe frecventa 1600 plava video uitate la biti, cu cat mai multi biti cu atat mai bune si sa aiba ddr5, daca ai intrebari mai bine intreaba-ma, sau uitate pe pcgarage.ro e mai bun ca eMAG

| lpavel a răspuns:

Cu amandoua iti vor merge toate jocurile la maxim, dar al 2-lea e mai bun! Cu cat ca procesorul e mai slabut dar rotatia HDD-ului e mai mare, deci timp mai putin la incarcarea jocului! Bafta!

| Adytza98luck explică (pentru lpavel):

Procesoru la cel de al 2-lea pc este de 3.00 ghz

si la primul pc este de 3.20 ghz.

se observa ff mult asta ( in jocuri, filme, etc)
si cat de mult conteaza procesorul pentru jocuri

raspunde-mi plz dau funda

| lpavel a răspuns (pentru Adytza98luck):

Dupa cum am spus cu amandoua iti vor merge jocurile foarte bine, ti-am spus sa alegi al 2-lea pentru ca nu trebuie sa astepti atat cand se incarca jocul!
In schimb procesorul conteaza foarte mult la jocuri, la filme, muzica, etc nu se simte nimic dar cu procesoarele astea nu trebuie sa-ti faci griji pentru ca amandoua sunt bune! Alege care vrei, asta a fost parerea mea! Bafta!

| georgevali a răspuns:

Daca te hotarasti la pc am eu un joystick pentru tot gta cs nft to eftin cu doar 95 lei si e nou in magazin seda cu 250 lei descriera:Este un joystick de tip maneta nefolosit cu instructiuni in limba engleza conexiune prin USB la laptop sau la calculator cablu de 2.5 metri card personal si merge la orce joc ca:GTA, CS, NFS, etc este ambalat in cutie proprie.Se misca il toate partile si este usor de folosit nu trebuie sa instalezi nimic, gama de produse Trust este una dintre cele mai bune firme de console si joystick-uri.ma anunti aciea