| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU,e cam stupida intrebarea dar nu gasesc nicaieri raspuns si nu prea am pe cine intreba,e vorba de LoL (league of legends).
Ce inseamna "'go bot", 'go top", si 'go mid"? va rog fara jigniri, chiar nu stiu... FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Nexus71711 a răspuns:

Pai sa incep cu inceputul, lane-urile din joc sunt:top(traseul de sus), mid(traseul de mijloc) si bot(traseul de jos). Astfel go top=du-te la traseul de sus, go mid=du-te la traseul de mijloc, go bot=du-te la traseul de jos.Ar mai fi jungla(jungle), spatiul dintre trasee, deci daca cinema iti zice sa te duci jungle("go jungle") te vei duce sa farmezi in jungla(cu un campion si summoner spell anume). Scuze daca am intrat in prea multe detalii, sper ca te-am lamurit, daca mai ai alte intrebari te voi lamuri cu mare placere.

1 răspuns:
| AndreiAndreiP a răspuns:

Go bot : go bottom : adica trebuie sa mergi pe lane-ul de jos
go top : go toppom : adica trebuie sa te duci pe lane-ul de sus
go mid : go middle : adica trebuie sa te duci pe lane-ul din mijloc (pe diagonala)

lane : cararea aia mare de pe minimapa, sunt 3 lane-uri