| Georgiana2911 a întrebat:

Hei,TPU! Imi puteti spune cateva jocuri pentru calculator ce se pot juca cu joystick-ul?

Răspuns Câştigător
| Dragonfall a răspuns:

Hawx 1&2, World of Warplanes, IL-2 Sturmovik, Freelancer, X Rebirth, Disney Planes, Rise of Flight: Channel Battles Edition, DCS World.

3 răspunsuri:
| VladyXR a răspuns:

Mai intai spune ce joystick ai.

| Dragonfall a răspuns:

Salut daca te referi la joystick ca fiind controllerul cu maneta / stick teoretic ar trebui sa mearga pe orice joc atata timp cand jocul respectiv suporta aceasta functie - dar ele in general sunt mai mult folosite pentru jocuri gen simulatoare aviatice un exemplu ar fi War Thunder, daca te referi la gamepad ar trebuie sa mearga marea majoritate a jocurilor noi spre exemplu Middle Earth Shadow of Mordor sau Warframe.

| Georgiana2911 explică (pentru Dragonfall):

Da joystick cu maneta, etc. Inafara de War Thunder, mai stii?

| Dragonfall a răspuns (pentru Georgiana2911):

Hawx 1&2, World of Warplanes, IL-2 Sturmovik, Freelancer, X Rebirth, Disney Planes, Rise of Flight: Channel Battles Edition, DCS World.